Pro Whatsapp
Pro Whatsapp
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.955.6920.514
reklam

Cumhurbaşkanı Tatar’a fahri hemşehrilik verildi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Cumhurbaşkanı Tatar’a fahri hemşehrilik verildi
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın, Denizli ziyaretiyle ilgili diğer bir önemli detay ise;
Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile alınan kararla, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a “Fahri Hemşehrilik” beratı verilmesi oldu.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a“Fahri Hemşehrilik” beratı veren Başkan Osman Zolan, “Biz kardeşiz, biriz, beraberiz” dedi. Cumhurbaşkanı Tatar’da,
“Anavatan, yavru vatan, mavi vatan birlikte daha güçlü” ifadelerine yer verdi.

Bir dizi ziyaret ve program için Denizli’ye gelen KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’ne hitap etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin de 100. yıl dönümü olduğuna vurgu yapan Başkan Zolan, “Biz kardeşiz, biriz, beraberiz. Daha nice 50 yıllar, daha nice yüzyıllar inşallah Türk devleti olarak yolumuza güçlenerek devam edelim. Bizler her zaman gönlümüzde, yüreğimizde sizlerin yanındayız” dedi. Denizli ile KKTC’nin ayrı bir gönül bağı olduğuna işaret eden Başkan Zolan, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda yapılan ilk çıkarmada şehit olan Albay İbrahim Karaoğlanoğlu’nun Denizli’nin Tavas ilçesinden olduğunu belirterek, “Karaoğlanoğlu şehidimizin memleketine tekrar hoş geldiniz. Bu bağlamda sizlerin Denizli’mizin fahri hemşehrisi olmaya yönelik kararımızı Meclisimizden oy birliğiyle aldık” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Tatar:
“Anavatan, yavru vatan, mavi vatan birlikte daha güçlü”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise, güzel karşılama için herkese teşekkür etti. Kıbrıs Türk halkının kendisini, her daim büyük milletin ayrılmaz ve kopmaz bir parçası olarak gördüğünü ve görmeye de devam edeceğini belirterek, “Çünkü önemli olan tarihtir, kaderdir, gönül birliğidir ve aramızdaki güçlü tarihi, kutsal ve kadim bağlardır” dedi. “Anavatan, yavru vatan, mavi vatan birlikte daha güçlü” diyerek kimsenin Kıbrıs meselesini veya davasını hafife alamayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, “Ne içimizdekiler ne de dışarıdakiler. Çünkü mesele o kadar milli. 1571’de 80 bin şehit vererek aldığımız Kıbrıs adası esas itibariyle bir Osmanlı adası. Oynanan oyunlarla yavaş yavaş işi başka yerlere çekme gayretleri ile biz de herhalde bunlara seyirci kalamazdık, kalmamalıyız, kalmayacağız. Dolayısı ile bu meseleyi milli bir mesele olarak görüp sonuna kadar bağımsız bir Türk devleti için, KKTC’nin geleceği için, Türkiye Cumhuriyeti anavatanın desteği ile bu mücadeleyi sürdürmenin bizler için milli bir mesele olduğunu Denizli’den bir kez daha vurgulamak istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar artık bir Denizlili

Denizli ile Kıbrıs arasındaki ticari, ekonomik ve kültürel bağların güçlenmesinin en büyük temennisi olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, Fahri Hemşehrilik beratının kendisi için büyük bir onur olduğunu belirterek, “Bunu da büyük bir onurla kabul ettiğimi ifade etmek istiyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmanın ardından Başkan Zolan, Cumhurbaşkanı Tatar’ın da artık bir Denizlili olduğunu belirterek Fahri Hemşehrilik beratı takdim etti.

 

reklam

YORUM YAP