Pro Whatsapp
Pro Whatsapp
DOLAR31,0240% 0.05
EURO33,7173% 0.35
STERLIN39,3105% 0.17
FRANG35,3208% 0.17
ALTIN2.022,63% 0,22
BITCOIN1.617.518-0.4
reklam

Denizli’de deve güreşi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Denizli’de deve güreşi

Denizli deve güreşlerine ev sahipliği yaptı. Sarayköy’den bazı vatandaşlarda etkinliğe katılarak deve güreşlerini izledi.

Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen deve güreşlerinde 120 deve mücadele etti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası’nı Bilal Baba ile Çılgın Boran adlı pehlivan develer paylaştı.
Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde, Yörük kültürünün önemli bir geleneği olan deve güreşlerini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi 3. Deve Güreşleri düzenlendi.Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi’nde gerçekleşen deve güreşlerine Denizlililer başta olmak üzere çevre illerden de güreş severler bu özel organizasyonun heyecanını ortak oldu.

Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi’ne gelen seyircileri selamlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Denizi Büyükşehir Belediyesi 3. Deve Güreşleri’nde basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Osman Zolan, Yörük-Türkmen geleneğinden gelen deve güreşlerini bir kez daha düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
“Değerlerimize sahip çıkıyoruz”

Ecdadımızdan bizlere kalan değerlere sahip çıktıklarını belirten Başkan Osman Zolan,

“Ecdadımızdan bizlere kalan değerlerimize hep beraber sahip çıkmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın ilgisi olduğu ve talep ettiği sürece biz de bunları karşılamaya gayret edeceğiz. Değerlerimize sahip çıkarak, geleceğe, gençliğimize aktararak yolumuza devam edeceğiz. Bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkmazsak biz olmaktan çıkarız. Bu nedenle geleneklerimizi çocuklarımıza aktarmak zorundayız.”dedi.

Çatalkapanla sonuçlanan güreşler izleyenlere heyecanlı saatler yaşattı.Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası beraberlikle sonuçlandı.

Ayvacık’tan “Bilal Baba” ile Kumluca’dan “Çılgın Boran”kupanın sahibi olurken, Valilik Kupası finali de beraberlikle sonuçlandı ve birinciliği “Ünal ile “Kurşun” adlı pehlivan develer aldı.

reklam

YORUM YAP