Pro Whatsapp
Pro Whatsapp
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.951.4300.813
reklam

DSO Başkanı Kasapoğlu, Çivril OSB’nin tescil işlemlerinin tamamlandığını açıkladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
DSO Başkanı Kasapoğlu, Çivril OSB’nin tescil işlemlerinin tamamlandığını açıkladı
2023 yılının ilk çeyreğinden itibaren Çivril ilçesine karma nitelikli bir Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasına dair hızlanan süreç, Çivril OSB’nin kuruluş işlemlerinin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilmesiyle yeni bir evreye giriyor.

 

28 Aralık tarihinde TOBB İkiz Kuleleri/Ankara’da düzenlenen,Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sayın Alparslan Bayraktar’ın da katılım gösterdiğiOrganize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısında, Türkiye’nin farklı illerinden 7 yeni OSB’nin kurulması kararının imzalandığı açıklandı.

 

Kararı kurulması tescil edilen yeni OSB’leri ayrı ayrı dile getirerek duyuran ve sürecin hayırlara vesile olmasını dileyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, sözlerini “OSB’lerimizde çarklarımızın hiç durmadan işlemesi, OSB’lerimizde sanayicilerimizin yaşadıkları sorunları çözmek en temel gayemizdir.” şeklinde tamamladı.

 

Toplantıya katılan DSO Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu ise, tescil işleminin Denizli’ye ve Çivril ilçemize hayırlı olmasını temenni ettiğini açıkladı.Bu bağlamda yeni OSB’lerinilimize kazandırılmasına ve Denizli’nin ekonomisine katkı koymasına verdikleri öneminbir kez daha altını çizen Kasapoğlu, 2024 yılı içinde çalışmalara aynı hızda devam edileceğini ifade etti.OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcüde, Türkiye’nin farklı illerinde kurulan organize sanayi bölgelerinin ülke ekonomisi ile sanayisine büyük güç vereceğini söyleyerek, OSB’lerin hayırlı olmasını diledi.

 

Bilindiği üzere Çivril Belediyesi ile ortak yürütülen proje çerçevesinde, Aralık ayının ilk haftasına değin alınan ön taleplerin sayısı 40’ı aşmıştı. Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, DSO Aralık Ayı Olağan Meclis toplantısında, başlatılan çalışmaların büyük bir hızla ilerlediğini açıklamış ve1 milyon 240 bin metrekarelik bir alanda başlayan projenin yaklaşık 600 bin metrekarelik alanında şimdidenön talebin oluştuğunu beyan etmişti.

 

Oluşturulan Müteşebbis Heyeti, ilk toplantısını 21 Aralık tarihindeDenizli Sanayi Odasında gerçekleştirmiş; yapılan oylama sonucunda müteşebbis heyet başkanlığına Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun ve başkanvekilliğine Mehmet Serter oy birliği ile seçilmişti. Ardından Çivril OSB Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleriyle Denetim Kurulu asil ve yedek üyeleri belirlenmişti. Yapılan oylama sonucu Yönetim Kurulu asıl üyeliklerine Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural ve Odamız üyeleriEmin Şen, Ali Fuat Özel, Erkan Tıkıroğlu ve Vehbi Demir seçilmişti. Denetim kurulu asıl üyeliklerine ise yine Odamız üyelerinden Tolga Varlıker ve Mehmet Yılmaz seçilmişti.

reklam

YORUM YAP