Pro Whatsapp
Pro Whatsapp
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Irak ve Suriye’nin kuzeyinde 77 terörist etkisiz hale getirildi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Irak ve Suriye’nin kuzeyinde 77 terörist etkisiz hale getirildi

Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik operasyonlar devam ediyor.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, operasyonlara ilişkin son bilgileri paylaştı.

Yurt içindeki ve sınır ötesindeki birliklerin komutanlarının katılımıyla düzenlenen video telekonferans toplantısında konuşan Güler, Irak ve Suriye’nin kuzeyine düzenlenen hava harekatları ile mağara, barınak, petrol tesislerinden oluşan 78 hedefin imha edildiğini açıkladı.

Bakan Güler, hava harekatlarında 77 teröristin de etkisiz hale getirildiğini söyledi.

“TERÖRLE MÜCADELE DEVAM EDECEK”

Saldırılara derhal karşılık verildiğini söyleyen Güler, ” İcra edilen bu harekatlarla şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır. Terörle mücadelemiz tek bir terörist kalmayıncaya kadar artan tempoyla devam edecektir.” diye konuştu.

Toplantıda terörle mücadele operasyonları başta olmak üzere devam eden faaliyetlere ilişkin bilgi alan Bakan Yaşar Güler, yapılacak çalışmalara ilişkin talimatlar verdi.

Bakan Güler başkanlığında düzenlenen konferans toplantısına; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bakan Yardımcıları Şuay Alpay, Alpaslan Kavaklıoğlu, Bilal Durdalı ve Celal Sami Tüfekci ile yurt içindeki ve sınır ötesindeki birliklerin komutanları katıldı. 

reklam

YORUM YAP