Pro Whatsapp
Pro Whatsapp
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.952.6380.489
reklam

PAÜ kendi yemeğini yapacak

Yayınlanma Tarihi : Google News
PAÜ kendi yemeğini yapacak

Pamukkale Üniversitesi kendi yemeklerini kendisi yapacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, PAÜ Yemekhanelerinin kendi yemeklerini kendi pişireceğinin mutluluğunu yaşadığını bildirdi.
Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, 6 Şubat depreminde büyük dersler çıkarıldığını vurgulayarak şunları kaydetti: “Yemekhanemizi tekrar düzenledik. Daha fonksiyonel daha hijyene uygun hale getirdik. Burada eskiden fırınla birlikteydi. Fırını ayırdık, bulaşıkhanesini ayırdık. Yemekhanemizde; yemek yapma, pişirme, bulaşık yıkama yerleri ve fırın için ayrı ayrı kompartımanlar yaparak ve her birine kamera yerleştirerek daha hijyenik, daha güzel yemekler yapılmasına ilişkin altyapıyı tamamladık.

Biliyorsunuz, bir hafta on gündür de yemekler kendi yemekhanemizden çıkmakta. Biz de yemeklerin kalitesini ve çıkarılabilirliğini kontrol ettik ve arkadaşların bunu başardığını gördük. Yaşamış olduğumuz pandemi veyine yaşamış olduğumuz 6 Şubat depremleri bize göstermiştir ki kurumların özellikle büyük kurumların, kendi yemeğini kendi yapmasının önemi büyüktü. Üniversitemiz binaları daha genç. İnşallah olmaz ama Denizli’de deprem olduğunda, tıpkı Malatya’da olduğu gibi hazır olmak istiyoruz. Malatya’da bu çok ciddi bir şekilde yaşandı. Malatya’daki üniversitesinin yemekhanesi sağlam kaldığı için günlük sabah öğle akşam yemek çıkarıldı.Her bir öğün için yüz bin yemek çıkarıldı. Çok büyük bir katkısı oldu.İnşallah Denizli’miz böyle bir deprem yaşamaz ama dünyanın bin bir hali var.

Biz öncelikle öğrencimize kaliteli ve ucuz yemeği çıkarmak, üniversitemizdeki personelimizi değerlendirmek istedik, çünkü bizim üniversitemizde aşçılarımız var.

Onlar değişik yerlerde değerlendirilmişti. Onları da değerlendirmek ve öğrencimizi daha mutlu etmek için bu yemekhaneyi tekrar düzenlemiş oluyoruz.”dedi.

reklam

YORUM YAP