Pro Whatsapp
Pro Whatsapp
DOLAR31,0240% 0.05
EURO33,7173% 0.35
STERLIN39,3105% 0.17
FRANG35,3208% 0.17
ALTIN2.022,63% 0,22
BITCOIN1.617.518-0.4
reklam

Ümit Kocasakal: Emperyalizmin canı yakılmalı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ümit Kocasakal: Emperyalizmin canı yakılmalı

Prof.Dr. Ümit Kocasakal, HaberTürk’te Eren Eğilmez’in sunduğu “Gerçek Fikri Ne?” programının canlı yayın konuğu oldu.Prof.Dr. Ümit Kocasakal,’ın batılı ülkelere olan eleştirisinden dolayı, batılı ülkelere tepkili bazı Sarayköylü vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

Prof.Dr. Ümit Kocasakal, konuşmasında, ABD başta olmak üzere batılı ülkelerin mehmetçiğe kurşun sıkanlara malzeme ve fikri manada destek verdiğini açıkladı.

GERÇEK FAİLLERİ İYİ SAPTAMAK LAZIM

Mehmetçiğe kurşun sıkanların gerçek faillerini iyi saptamak gerektiğini dile getiren Ümit Kocasakal, Batılı ülkelerin insan hakları konusunda sınıfta kaldığını dile getirdi.

Ümit Kocasakal şunları söyledi:

“Mehmetçiğe sıkılan bu kurşunların gerçek faillerini iyi görmek ve saptamak lazım. Görünür de failler var birde gerçek failler var. Kimdir bunlar? Teröre fiziki ve fikri mühimmat sağlayanlar. Fiziki mühimmat vardır, kurşunuydu, topuydu ,tüfeğiydi.
Birde fikri mühimmat vardır. Bunları ülkelerinde besleyen,barındıran,yardım toplanmasına imkan sağlayan..

Hani bizim NATO’ya almaya çalıştığımız İsveç gibi, hani şu çok demokratik Almanya, Fransa gibi. Gazze içinde aynısını söyledim. Orada müşterek faillik var.Görünürde ki fail İsrail ama İsrail; Amerikası, Fransası, İngilteresi ,Almanyası olmasa nasıl yapacak bunları?

Tıpkı bunun gibi mehmetçiğe sıkılan her bir kurşunda, tonlarca malzeme veren, fikri manada destekleyen, Amerika var, İngiltere var, Avrupa Birliği var. Çok nettir bu.

Bir kere daha samimiyetsizlikleri ortaya çıktı. İnsan hakları her seferinde sınıfta kaldılar. Hocalı’da sınıfta kaldılar, Srebrenitsa’da sınıfta kaldılar, Gazze’ de sınıfta kaldılar.”dedi.

BİR SÜRÜ MAZLUM MİLLETİN KANI VARDIR

Prof.Dr. Ümit Kocasakal,konuşmasının devamında mehmetçiğe kurşun sıkanların ellerinde bütün mazlum milletlerin kanı olduğunu belirterek, asıl failleri de karşılık verilmesi gerektiğini söyledi.

Prof.Dr. Ümit Kocasakal, şunları söyledi:

“Destek sağlayan bu ülkeler mehmetçiğe sıkılan kurşunun arkasındalar ve ellerinde kan vardır. Sadece bizim kanımız değil, bir sürü mazlum milletin kanı vardır.

Asıl faillere de karşılık verilmesi gerekiyor.

Bunun karşılığı nasıl verilir biliyormusunuz? Emperyalizme taviz vermeyerek, canlarını yakarak.”dedi.

reklam

YORUM YAP